Przewrotność steroidów

Stosowanie farmakologii może zaskoczyć niejednym. Czasem sterydy anaboliczne, które miały pomagać wywołują reakcje psychosomatyczne, mogące zaskoczyć nawet lekarzy.

 

  1. Przyjmowanie steroidów może wymknąć się spod kontroli

Człowiek przyjmujący sterydy wspomagające trening może doznać pewnych niespodziewanych zaburzeń. Otóż mogą zacząć widzieć siebie jako kogoś wątłego i słabego. Zaburzenie nosi nazwę bigoreksja. Dochodzi do zachowań nieszablonowych. Ludzie dotknięci tym schorzeniem często się ważą i mierzą nie dowierzając, że jest tak „źle”

 

  1. Czy steroidy podkręcają adrenalinę

Oczywiście jest dokładnie tak! To nie są grzeczne witaminki. Bierze się je często po to, by wzmocnić się. A one potrafią obudzić w człowieku małpoluda. Człowieka pierwotnego, który potrzebował agresji na wysokim poziomie, żeby dać sobie radę w świecie, gdzie na każdym kroku czyhały na niego niebezpieczeństwa i tylko jego mięśnie i spryt pozwalały wyjść z opresji. Steroidy poruszają takie pokłady praczłowieczeństwa, że nigdy nie mieliśmy o nich pojęcia.

Co powinniśmy wiedzieć o sterydach?

 

Różne opinie słyszy się o sterydach. Najczęściej są postrzegane jako „koks”. Afery ze sportowcami nie pomagają ocieplić wizerunku. Na szczęście sterydy anaboliczne mogą liczyć na wsparcie fachowej opinii świata lekarskiego i farmaceutów. Stosowane są bowiem z wieloma sukcesami w leczeniu wielu schorzeń.

 

  1. Czy od sterydów można się uzależnić?

Steroidy wpływają na centralny układ nerwowy. Czasem w początkowej fazie leczenia następuje spadek nastroju. Jednak po pewnym czasie pojawia się efekt odwrotny. Po zażyciu dawki leku nastój się poprawia, człowiek doznaje przypływu sił. Natomiast osoby w treningu zauważając zwyżkę formy też mieć ciągoty do przyjmowania coraz większych dawek i kontynuacji zażywania bez końca. Jest niebezpieczeństwo przywyknięcia, dlatego potrzeba kontroli jest bezsprzeczna.

 

  1. Czemu steroidy wzmagają zachowania agresywne?

Takie zachowania w powiązaniu ze sterydami mają podłoże w głęboko skrywanych już dzisiaj zachowaniach atawistycznych. Dawniej ludzie, żeby przeżyć, ochronić terytorium i wychować potomstwo potrzebowali wyższego poziomu agresji.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *